پیام تبریک دکتر ذکائی سرپرست معاونت بهداشتی ساوه به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال ۱۴۰۱

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۸ کد : ۱۹۹۲ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۷
پیام تبریک دکتر ذکائی سرپرست معاونت بهداشتی ساوه به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال ۱۴۰۱

دکتر ذکایی سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه با صدور پیامی به شرح ذیل روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال ۱۴۰۱ را تبریک گفت: 

امسال سازمان بین المللی کار (ILO) شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای را "بیایید برای تحقق فرهنگ مثبت ایمنی و بهداشت حرفه ای با همراهی یکدیگر عمل کنیم" اعلام نموده است.
بیماری همه­ گیر کووید-19 از زمان شیوع در اوایل سال 2020، بعنوان یک بحران جهانی در همه جا تأثیرات عمیقی داشته است. این بیماری همه گیر، تقریباً همه جنبه های دنیای کار را تحت تأثیر قرار داده است، از خطر انتقال ویروس در محیط های کاری تا خطرات مربوط به ایمنی و بهداشت حرفه ای (OSH) که منجر به شکل گیری اقدامات مهمی برای کاهش انتشار این ویروس شد.
همه گیری بیماری کووید-19 دولت ها، کارفرمایان، کارگران و عموم مردم را با چالشهای بی سابقه ای در رابطه با ویروس مواجه نموده و تأثیرات بسیاری را در دنیای کار به همراه داشته است. روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای با استفاده از درس آموخته ها و تجربیات دنیای کار، بر روی استراتژی های تقویت سیستم های ملی ایمنی و بهداشت حرفه ای (OSH) با هدف فرهنگ مثبت ایمنی و بهداشت حرفه ای با همراهی همه جانبه دستگاهها ذیربط و تشکل های کارگری و.... تمرکز خواهد داشت.

در سال ۱۴۰۰ به منظور تسریع واکسیناسیون نیروی کار صنایع و ارتقاء سلامت این گروه در اقدامی قابل تقدیر و ارزشمند، با همکاری و همراهی کارشناسان بهداشت حرفه ای صنایع شهرستان های ساوه و زرندیه، تزریق واکسن کرونا در ۳ مقطع زمانی جهت تزریق واکسن کرونا هر سه دز انجام شد که نام دانشکده علوم پزشکی ساوه را زمره دانشگاههای پیشرو در این زمینه مطرح نمود.

 اینجانب ضمن تبریک این روز به تمامی اساتید و کارشناسان بهداشت حرفه ای شاغل در حوزه معاونت بهداشتی و صنایع و آرزوی توفیق روز افزون جهت این بزرگواران، امیدوارم در سایه عنایت ایزد منان و با هماهنگی و همکاری کلیه سازمانها، ادارات، نهادها، کارفرمایان و کارگران و زحمات کارشناسان صدیق بهداشت حرفه ای بتوانیم گام مهمی در تامین سلامت شغلی نیروی انسانی در واحد های شغلی برداریم. 

دکتر مجتبی ذکایی
سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه 
۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

کلید واژه ها: ایمنی بهداشت حرفه جهانی ایمنی بهداشت حرفه ایمنی بهداشت روز جهانی ایمنی بهداشت ایمنی پیام تبریک معاونت بهداشتی ساوه سرپرست معاونت بهداشتی بهداشت حرفه ای روز جهانی


نظر شما :