پیام تبریک سرپرست معاونت بهداشتی ساوه به مناسبت روز روانشناس

۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۰ کد : ۱۹۸۸ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۳
پیام تبریک سرپرست معاونت بهداشتی ساوه به مناسبت روز روانشناس

دکتر مجتبی ذکایی سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه در پیامی ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ روز جهانی مشاور و روانشناس را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه در متن پیام اینچنین آمده است:

مشاوران و روانشناسان در موقعیت های حساس ناشی از مسائل و استرس های محیطی و یا ناشی از بحران های درون روانی به کمک فرد می آیند. آن ها در ابتدا مدیریت هیجانی را آموزش می دهند، سپس با رویکردهای حل مسئله محور کمک می کنند که مراجع بتواند به ترتیب اولویت با مشکلات خود رو به رو شود و آن ها را حل و فصل کند. 

 تمام دنیا و همچنین کشور ما به سبب شیوع بیماری کرونا در دو سال گذشته، تحت فشارهای روانی بوده است و از منظر شاخص‌های روانی مشکلات روانشناختی متعددی را تجربه می‌کند، و این مسئله سلامت روان را به مساله نخست کشور در دوران کرونا تبدیل کرده است که در صورت بی‌توجهی به آن می‌تواند در دوران پساکرونا، بیش از مرگ و میرکرونا تلفات داشته باشد. تأثیرات روانی ناشی از این ویروس همچنان در جامعه می گردد و درگیری روان و ذهن با این پدیده می‌تواند تا سالیان دراز بر افکار، خُلق و خو و روند زندگی افراد تاثیرات ناخوشایندی داشته باشد.

اهمیت سلامت روان در شرایط کنونی از یک طرف و شیوع روزافزون انواع آسیب های اجتماعی و اختلالات روانپزشکی از سوئی دیگر لزوم استفاده از ظرفیت مشاوران و روانشناسان را در حوزه سلامت دوچندان میکند، که خوشبختانه تحول نظام سلامت این فرصت را برای ما ایجاد کرد که در کنار پزشکان خانواده، شاهد فعالیت روانشناسان در حوزه سلامت باشیم تا خدمات روانشناختی را همه روزه و به صورت رایگان به عموم مردم و جمعیت تحت پوشش خود ارائه کنند. مداخلات روانشناختی در عرصه هایی همچون آموزش، بیماریابی، درمان، مراقبت و پیگیری های مدوام توسط کارشناسان سلامت روان، گامی بزرگ در راستای ارتقاء سلامت روان محسوب می شود.

اینجانب به بهانه روز روانشناس، ضمن عرض تبریک این روز، از زحمات تک تک عزیزانی که شبانه روزی در راه سلامت روان جامعه قدم بر می دارند خصوصا روانشناسان حوزه معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه قدردانی می کنم. باشد که با تلاش های این عزیزان بار فشار روانی موجود بر دوش جامعه را کاهش دهیم و مردمی بر دلهای خسته مردمان کشورمان باشیم.

دکتر مجتبی ذکایی
سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه 
۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

کلید واژه ها: روانشناس پیام تبریک معاونت بهداشتی ساوه سلامت روان روانشناختی کارشناس سلامت روان مشاوران


نظر شما :