نصب و راه اندازی دستگاه سنجش آنلاین آلاینده های ذرات هوای شهر ساوه

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۸ کد : ۶۷۳ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۵۹
نصب و راه اندازی دستگاه سنجش آنلاین آلاینده های ذرات هوای شهر ساوه

روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه، به نقل از دکتر کریمی معاون بهداشتی علوم پزشکی گزارش داد، دستگاه سنجش آنلاین آلاینده های ذرات هوای شهر ساوه در ساختمان معاونت بهداشتی نصب و راه اندازی گردید.
دکتر کریمی در خصوص اهمیت نصب این دستگاه اعلام کرد،آمارها نشان می دهند،در جهان سالیانه 7 میلیون نفر در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند که 90% آنها در کشورهای صنعتی هستند. این مرگ و میر به طور خاص مربوط به آسم، برونشیت، تنگی نفس، سکته قلبی و آلرژی های مختلف تنفسی است.
ذرات معلق از مرگ بارترین انواع آلاینده های هوا محسوب می شوند. بویژه ذرات کمتر از ده میکرون که به ریه ها نفوذ کرده و حتی بعضی از آنها وارد جریان خون می شوند و می توانند به حمله قلبی، کاهش عملکرد ریه، تشدید آسم و مرگ ناگهانی در بیماران تنفسی و قلبی منجر شوند.
با بالارفتن غلظت ذرات معلق علاوه بر تهدید سلامتی احتمال ابتلا و مرگ ناشی از بیماری کووید 19 در صورت مواجهه طولانی مدت با آلاینده های هوا افزایش می یابد.
وی اضافه کرد، با توجه به ارتباط غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 10میکرون و کمتر از 2.5 میکرون موجود در هوا با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کووید 19، مرگ و میر ناشی از این بیماری بویژه در کلانشهرها و شهرهای صنعتی و آلوده و بمنظور پایش وضعیت آلودگی هوای شهر ساوه؛ جهت تلاش برای بکار بستن تدابیر پیشگیرانه، معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی با همکاری گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت متبوع و پیگیری های مستمر گروه بهداشت محیط و حرفه ای این معاونت، خرید دستگاه آنلاین سنجش آلاینده های ذرات هوای شهر ساوه با هزینه بالغ بر سه میلیارد ریال میسر گردید.این دستگاه با همکاری شرکت فناوری های پایش آلودگی هوا و آب و سامانه های انرژی در 18 بهمن ماه در ساختمان معاونت بهداشتی نصب و راه اندازی گردید.

کلید واژه ها: آلاینده هوا سنجش


نظر شما :