انجام تست سریع کرونا در شهرستان های ساوه و زرندیه

تعداد بازدید:۱۸۴
انجام تست سریع کرونا در شهرستان های ساوه و زرندیه

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی به نقل از مسئول امور آزمایشگاههای معاونت بهداشتی، در راستای گام چهارم مبارزه با بیماری کرونا(طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) به منظور رهگیری هوشمند و هدفمند موارد تماس بیماران و شناسایی زودرس افراد مبتلا، انجام تست سریع کووید ۱۹ از ۲۰ آذر ماه جاری، در دستور کار واحد آزمایشگاه معاونت بهداشتی قرار گرفت.
در این راستا در ۱۶ مرکز و پایگاه سلامت شهری، ۱۷ مرکز روستایی ساوه و زرندیه، ۳ واحد در مراکز درمانی خصوصی سطح شهر ساوه و بیمارستان چمران با حضور نیروهای آموزش دیده در قالب ۳۷ تیم ثابت دو نفره، واحد های نمونه گیری ایجاد و برای تمامی افراد علامت دار و کسانی که با یک فرد مثبت کرونا تماس داشته اند تست سریع انجام می گردد.
همچنین به منظور راحتی همشهریان گرامی ۲ تیم سیار نیز مخصوص شهر ساوه و شهر صنعتی کاوه و یک تیم سیار در شهرستان زرندیه جهت انجام تست در محل سکونت افراد و یا در صنایع و ادارات ایجاد گردیده است و در مواردی که افراد امکان و یا تمایل به حضور در مراکز نمونه گیری تعیین شده ندارند در محل سکونت یا اشتغال از افراد نمونه گیری انجام و در مدت زمان حداکثر ۳۰ دقیقه پاسخ تست مشخص می گردد‌.
لازم به ذکر است در مرکز منتخب کرونا نیز علاوه بر انجام تست PCR جهت افراد دارای علامت به تشخیص پزشک مرکز، تست سریع نیز همه روزه حتی روزهای تعطیل از ۸ صبح تا ۱۱ شب انجام می گردد.

طبق آمارهای موجود از 20 آذر ماه تا کنون ۲۱۰۷ تست گرفته شده و ۱۳۴ مورد مثبت اعلام شده است.

از تمامی همشهریان عزیز درخواست می گردد در صورت داشتن هر گونه علائم کرونا به یکی از مراکز نمونه گیری جهت انجام تست کرونا مراجعه نمایند.

کلید واژه ها: تست کرونا طرح شهید سلیمانی


( ۵ )

نظر شما :